Євробачення-2024 проведуть у шведському Мальме

У пʼятницю, 7 липня, стало відомо, що 68-й Пісенний конкурс Євробачення відбудеться у шведському місті Мальме. Гранд-фінал Євробачення відбудеться 11 травня, а півфінали — 7 та 9 травня 2024 року. Конкурс пройде на Malmö Arena після перемоги Loreen з піснею «Tattoo» на Євробаченні-2023, яке в травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України. 

Читайте також: Нацвідбір на Дитяче Євробачення-2023: останній тиждень приймання заявок

Мальме стане містом-господарем Євробачення вже втретє після 1992 та 2013 років. Крім того, вперше за останні п’ять років проведення конкурсу містом-господарем Євробачення стане не столиця країни-переможниці. Мальме було обрано за результатами ретельного конкурсу, в якому оцінювалися такі критерії, як наявність інфраструктури, здатність прийняти тисячі приїжджих делегацій, знімальних груп, вболівальників та журналістів.

«Ми раді повернутися до цього яскравого та динамічного міста, яке продемонструвало, що має майданчики та інфраструктуру, які ідеально підходять для проведення найбільшої у світі музичної події. Прихильність Мальме до різноманітності, інклюзивності та інновацій ідеально відповідає духу конкурсу. Крім того, його компактний розмір і добре розвинена транспортна інфраструктура означає, що всі, хто бере участь у конкурсі, включаючи делегації, ЗМІ та фанатів, зможуть легко орієнтуватися в місті», — зазначив Мартін Остердаль, виконавчий директор Дитячого пісенного конкурсу Євробачення.

Раніше стало відомо, що Люксембург повернеться до участі в Євробаченні-2024 після 30-річної перерви. Велике Герцогство п’ять разів здобувало перше місце на пісенному конкурсі та наразі посідає третю сходинку за кількістю перемог, здобутих країною на Євробаченні.

Нагадаємо, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення відбувся в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення. Гурт TVORCHI представив Україну з піснею «Heart of Steel» та посів шосте місце у фіналі конкурсу. 

Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.

Фото: EBU