Головний канал Литви провів 24 лютого концерт на підтримку України: зібрали понад 8 млн євро

У Литві в ефірі суспільного мовника LRT ввечері в суботу, 24 лютого, пройшов фінальний концерт проєкту «Radarom!» на підтримку України.

Як передає українська служба LRT, загалом під час акції, яка триває з кінця січня, вдалося зібрати понад 8,288 млн євро на закупівлю понад 1,1 тисячі комплектів безпеки для українських воїнів. Акцію організував литовський суспільний мовник LRT разом із Laisvės TV, організаціями Blue/Yellow, «Сильні разом» і журналісткою Ритою Мілюте.

Читайте також: Литовський суспільний мовник LRT вдруге запустив акцію RADAROM! на підтримку України

У фінальному концерті в суботу, який транслювався в прямому ефірі, виступили президент Литви Ґітанас Науседа, голова литовського Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен, генеральна директорка LRT Моніка Гарбачяускайте-Будрене та інші представники організаторів акції.

У концертній програмі акції, крім литовських виконавців, участь взяв український дует alyona alyona & Jerry Heil, який цього року представлятиме Україну на «Євробаченні».

«Це нація, чоловіки і жінки якої б’ються на полі бою, ризикуючи своїми життями. Їхні близькі, які рятуються від війни, демонструють незвичайну силу волі, живучи далеко від дому. Наш обов’язок — насамперед допомогти Україні, надто зараз, коли особливо важко, коли, можливо, хтось втрачає оптимізм. Ми не маємо права на жодні політологічні міркування. Ми мусимо допомогти Україні, тому що сьогодні це абсолютна необхідність, це — наш священний обов’язок», — заявив під час концерту Ґітанас Науседа.

Голова організації Blue/Yellow, волонтер Йонас Оман заявив, що рішучість українців тільки зростає, а «допомога з Литви і не тільки дає мотивацію, психологічну, духовну підтримку».

Голова організації «Сильні разом» Едмундас Якілайтіс повідомив, що перші комплекти безпеки вже передані в Україну і рятують життя солдатів.

Кампанія «Radarom!» стартувала наприкінці січня. Організатори закликали жертвувати гроші на придбання комплектів безпеки для військовослужбовців, які воюють в Україні. Кожен комплект вартістю 7,5 тисячі євро складається з монокуляра нічного бачення, лазерного прицілу та індивідуального антидронового комплексу. Устаткування виготовлене литовськими компаніями Brolis Semiconductors і NT Service.

Читайте також: Представники Суспільного: LRT — наш надійний партнер

Як повідомляв «ДМ», у Відні ввечері 21 лютого пройшов великий благодійний концерт «Об’єднані заради України» за участі популярних австрійських та українських виконавців. Основні моменти концерту показав суспільний мовник Австрії ORF в етері ввечері 23 лютого.

Крім того, вранці 24 лютого польські радіостанції на знак підтримки одночасно ввімкнули пісню Give Peace a Chance Джона Ленона, аби нагадати, що війна в Україні досі триває.

Тбіліську телевежу 24 лютого підсвітили в кольори українського прапора на знак солідарності з українцями в день другої річниці повномасштабного російського вторгнення.

Як свідчать дані інтерактивної мапи «УП», 24 лютого українські громади та діаспорні організації провели 1023 акції на підтримку України до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії у 69 країнах світу.

Фото: LRT

Вперше опубліковано на сайті detector.media.