Євробачення-2024: відомо під яким номером Україна виступить у фіналі

У пʼятницю, 10 травня, організатори оприлюднили порядок виступів країн-учасниць у гранд-фіналі Євробачення-2024, що пройде у шведському Мальме вже завтра, 11 травня. Представниці України alyona alyona & Jerry Heil вийдуть на сцену з піснею «Teresa & Maria» під номером 2. Дивіться гранд-фінал 68-го Пісенного конкурсу Євробачення 11 травня на платформах Суспільного — початок о 22:00.

Читайте також: Євробачення-2024: переможці другого півфіналу

Під час жеребкування після першого півфіналу, українки витягнули папірець з написом «Вибір продюсера», тому організатори конкурсу самостійно визначили порядковий номер виступу учасниць.

У гранд-фіналі 68-го Пісенного конкурсу Євробачення беруть участь представники 26 країн. Загалом з двох півфіналів було відібрано 20 учасників, до яких 11 травня доєднаються представники країн, що потрапляють у фінал автоматично: цьогоріч це Швеція, як країна-організаторка, а ще Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія та Франція, як країни «Великої пʼятірки».

Де дивитися і слухати

Суспільне Мовлення транслюватиме гранд-фінал Євробачення-2024 наживо на усіх своїх платформах:

Читайте також: Частка показу першого півфіналу Євробачення на каналі Суспільне Культура сягала 15,6 %

На ютуб-каналі Євробачення Україна йтиме трансляція з коментаторської студії. Під час трансляції на екрані буде розміщено QR-код, перейшовши за яким глядачі зможуть підтримати збір на відбудову Великокостромської гімназії у Дніпропетровській області, організований представницями України на Євробаченні-2024 alyona alyona & Jerry Heil.

Дивіться також: влоги про 68-й Пісенний конкурс — Hallå, Євробачення!

Відеотрансляції Євробачення-2024 на платформах Суспільного цьогоріч вперше супроводжуються перекладом жестовою мовою. Для забезпечення інклюзивності дублювання жестовою мовою буде доступним на всіх відеотрансляціях. Перекладачками розмовних студій стануть Тетяна ЖурковаІнна ПетроваІрина Сколотова та Юлія Порплік, за адаптацію пісень відповідатимуть Анфіса Болдусєва та Лада Соколюк.

Як голосувати

У голосуванні за учасників гранд-фіналу Пісенного конкурсу відбулися суттєві зміни. Відтепер часу на те, щоб віддати свій голос, стало значно більше, адже глядацьке голосування розпочнеться щойно перший учасник вийде на сцену. Проголосувати за свого фаворита можна через застосунок Eurovision Song Contest або відправивши SMS на номер 7576 з порядковим номером відповідного виступу.

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап

Глядачі з країн, які не беруть участі у конкурсі, матимуть змогу віддати бал за фаворита у рамках блоку «Решта світу» майже за 24 години до фіналу. Онлайн-голосування розпочнеться на сайті www.esc.vote одразу після завершення другої генеральної репетиції в переддень фіналу.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil з піснею «Teresa & Maria» у першому півфіналі на офіційному ютуб-каналі Євробачення уже отримали 3,3 млн переглядів.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Corinne Cumming/EBU