Команда Суспільного голосувала у складі журі Нацвідбору Євробачення у Норвегії

У суботу, 4 лютого, відбувся фінал Нацвідбору у Норвегії Melodi Grand Prix 2023 (MGP). Представника Норвегії на 67-му Пісенному конкурсі Євробачення обирали за результатами глядацького голосування (50%) та оцінками міжнародного журі (50%), серед яких були бали й від України. До складу українського журі увійшла команда Суспільного Мовлення, яка займається реалізацією проєкту Євробачення-2023.

Читайте також: Жеребкування півфіналів Євробачення-2023: Україна голосуватиме у другому півфіналі

Щоб підвищити шанси свого представника на перемогу в Євробаченні, норвезький суспільний мовник Norsk Rikskringkasting (NRK) повернув раніше скасоване голосування міжнародного журі на Melodi Grand Prix 2023. Цього року воно складалося з 10-ти країн, з 5-ма членами журі в кожній. Серед країн-членів міжнародного журі була й Україна.

До складу українського журі на MGP 2023 увійшли: голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська, креативний режисер Євробачення-2023 від України Герман Нєнов, музичний продюсер Нацвідбору-2023 Дмитро Шуров (Pianoбой), виконавча продюсерка Першого каналу Суспільного Мовлення Ірина Бубнова та виконавча продюсерка групи з реалізації проєкту Євробачення Тетяна Семенова.

Читайте також: BBC оголосило старшу продюсерську команду на Євробачення-2023: у складі троє від України

Речницею від України стала Оксана Скибінська. «Фінал цьогорічного українського Нацвідбору на Євробачення було проведено під землею, де залізне серце билося так сильно, щоб бути почутим по всьому світу. Ми раді сьогодні бути з вами та вдячні за всю вашу підтримку Україні. З нетерпінням чекаємо всіх вас у Ліверпулі, де вас очікуватиме українська та британська тепла гостинність», — промовила Скибінська в прямому ефірі.

Раніше голова української делегації на Євробаченні Оксана Скибінська голосувала у складі міжнародного журі ірландського нацвідбору Eurosong 2023, який відбувся 3 лютого. Представником Ірландії на Євробаченні-2023 став гурт Wild Youth з піснею «We Are One».

За можливість представляти Норвегію на цьогорічному Євробаченні боролося дев’ять конкурсантів у фіналі, які були відібрані з трьох півфіналів. Переможницею конкурсу, за результатами глядацького голосування та оцінками міжнародного журі стала Alessandra Mele з піснею «Queen of Kings». Українське журі віддало Алессандрі 12 балів.

Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.