Євробачення-2023: відомо, під яким номером TVORCHI виступлять у фіналі

У понеділок, 13 березня, у британському Ліверпулі відбулася зустріч голів делегацій країн-учасників Пісенного конкурсу Євробачення. У межах події провели жеребкування, яке визначило порядок виступу українських та британських учасників у фіналі конкурсу: TVORCHI виступатимуть під номером 19. У заході взяла участь голова делегації України Оксана Скибінська

Читайте також: Жеребкування півфіналів Євробачення-2023: Україна голосуватиме у другому півфіналі

Зустріч голів делегацій Євробачення — щорічний захід, який традиційно проходить у другий тиждень березня у місті-господарі конкурсу. У цьогорічному зʼїзді взяли участь представники 37 мовників-членів Європейської мовної спілки, зокрема й українське Суспільне Мовлення. 

Жеребкування визначило порядок виступу представників України та Великої Британії на сцені гранд-фіналу Євробачення-2023. Голова української делегації Оксана Скибінська тягнула порядковий номер для представниці Великої Британії, а голова британської делегації Adam Wydrzynski — для представників України гурту TVORCHI. За результатами жеребкування Україна отримала 19-й номер, а Велика Британія — 26-й. 

«Щороку під час зустрічі голів делегацій проводиться жеребкування, яке визначає порядок виступу представника країни-організатора. Цього року маємо унікальну ситуацію, вперше за всю історію Євробачення буде співпрацею двох країн. Саме тому сьогодні тягнули одразу два номери: Україні та Великій Британії. Я рада, що змогла витягти гарний номер нашим британським партнерам, а вони нам. Тепер чекаємо на шоу, які будуть ще одним виявом українсько-британської дружби», — поділилася Оксана Скибінська.

Під час візиту до Ліверпуля голови делегацій відвідали сцену Євробачення-2023 арену Liverpool біля річки Мерсі — місце, де вже цього травня відбудуться півфінали — 9 й 11 травня, та гранд-фінал конкурсу — 13 травня. 

Зазначимо, що 67-й конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль.

Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI. Нещодавно вони презентували оновлену версію пісні «Heart of Steel», з якою представлять Україну на Пісенному конкурсі Євробачення-2023 в Ліверпулі вже цього травня. У своїй пісні TVORCHI співають про незламність та силу духу людей, створених з волі та сталі. 

Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення. 

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Стежте за новинами цьогорічного Євробачення на Суспільне Культура, Радіо Промінь, сторінках Євробачення Україна та на сайті Суспільне Євробачення.