Україна візьме участь у Євробаченні-2024: хто стане музичним продюсером?

Суспільне Мовлення підтвердило участь України в Пісенному конкурсі Євробачення-2024. Конкурс пройде у Швеції після перемоги Loreen з піснею «Tattoo» на Євробаченні-2023, яке у травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України. Представника від України вкотре оберуть шляхом відкритого Національного відбору, приймання заявок на участь розпочнеться невдовзі.

Читайте також: Євробачення-2024 проведуть у шведському Мальме

Музичним продюсером Нацвідбору на Євробачення-2024 вдруге стане музикант і композитор Дмитро Шуров (Pianoбой), музичний продюсер Нацвідбору на Євробачення-2023.

«Днями розпочнеться приймання заявок на участь у Нацвідборі і новий сезон Євробачення в Україні. Звертаюся зараз до всіх: вмикайтесь, ми маємо створити і обрати наступну пісню, якою буде пишатися країна, пісню, яка підкорить серця всієї Європи й запалить нову зірку з України. Цього року на вас чекає сюрприз — ви зможете самі обрати одного з фіналістів. Попереду багато цікавого», — розповів Дмитро Шуров.

Голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська переконана, що Євробачення — масштабний культурний майданчик, до якого прикута увага всього світу: «Швеція вже неодноразово відзначалася зразковою майстерністю у проведенні цієї міжнародної події, саме Євробачення у Швеції 2016 року переглянули рекордні 204 мільйони глядачів. Присутність України на цій міжнародній події надважлива, особливо в такий складний для нас час війни, це дасть нам змогу донести до всього світу голос та меседж України.

Крім того, Національний відбір, в рамках якого буде визначено представника від України на Євробаченні, дозволить (щонайменше онлайн) запросити прихильників Євробачення з усього світу до нас, показати, як, попри складнощі війни, Україна дбає про музичну культуру. У цьогорічному Національному відборі будуть нововведення, які дозволять українцям ще більше долучитися до ухвалення ключових рішень відбору. Незмінним залишиться музичний продюсер Дмитро Шуров, який власним прикладом показує, що таке творити й надихати на створення музики під час війни. Його музика лунала в візитках учасників Євробачення в Ліверпулі. Завдяки успішному досвіду минулорічного Національного відбору він працюватиме з артистами та відбиратиме знакові пісні. Більше інформації про умови та новинки Нацвідбору з’явиться вже цього тижня, коли стартує приймання заявок», — зазначила Оксана Скибінська

68-й Пісенний конкурс Євробачення в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня, своєю чергою півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня

Мальме прийматиме Євробачення вже втретє, до цього конкурс проводили в місті у 1992 та 2013 роках, тоді Україну представила Злата Оґнєвіч з піснею «Gravity», завдяки якій посіла почесну третю сходинку.

Нагадаємо, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення відбувся в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення. Гурт TVORCHI представив Україну з піснею «Heart of Steel» та посів шосте місце у фіналі конкурсу. 

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.

Фото: EBU/Corinne Cumming