«Музична ДНК нації»: Суспільне презентувало дизайн Нацвідбору на Євробачення-2024

Суспільне Мовлення представило новий дизайн для Національного відбору на Євробачення-2024. Уже скоро всі українці обиратимуть найкращу пісню, що має підкорити Європу і світ, та представити Україну на міжнародній арені.

Читайте також: Майже 400 заявок надійшло на участь у Нацвідборі на Євробачення-2024 

Команда дизайнерів Суспільного розробила концепцію «Музичної ДНК нації», яка поєднала три важливі символи: серце — логотип Пісенного конкурсу Євробачення; музичні хвилі, як нестримна енергія коливання від звукових хвиль; та стилізований образ ДНК, як алюзія на танець ліній, музичних хвиль і вібрацій.

«Розвиваючи ідею “Музичної ДНК нації”, ми створили сучасний візуальний стиль, котрий може змінювати свої форми: емоційний, динамічний і живий, як і саме шоу Євробачення», — зазначив Влад Ходаківський, начальник управління дизайну департаменту промо і дизайну Суспільного Мовлення.

Візуальна система нової айдентики гнучка й динамічна. Яскравість і динамізм ліній фокусує увагу глядача, підтримує візуальну напруженість та емоційну активність, увиразнює приналежність до масштабного шоу у всіх його проявах.

  • СЕРЦЕ — музична хвиля розгортається, лунає з глибини — від самого серця;
  • МУЗИЧНІ ХВИЛІ — лінії під час руху дають відчуття ритму, гучності та вібрації від звукової хвилі;
  • ДНК — хвилі через «танець ліній» нагадують за стилем ДНК — образ стійкості, спадковості та єдності.

  • СЕРЦЕ — музична хвиля розгортається, лунає з глибини — від самого серця;
  • МУЗИЧНІ ХВИЛІ — лінії під час руху дають відчуття ритму, гучності та вібрації від звукової хвилі;
  • ДНК — хвилі через «танець ліній» нагадують за стилем ДНК — образ стійкості, спадковості та єдності.

«Україні важливо продовжувати знайомити світ зі своїм потужним музичним звучанням. А щоб обрати найкращого виконавця та пісню, ми повинні створити і для учасника Нацвідбору, і для глядача шоу концептуальну важливість і видовищність, — розповідає дизайнерка мультимедійних обʼєктів Каріна Канєвська. — Українці мають знати, що Національний відбір на Євробачення — це важлива подія, де нація обирає відображення себе на міжнародній сцені. Це подія, яку не хочеться пропускати, яка є яскравою та знаменною».

Голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська зазначила, що новий дизайн Національного відбору передає суть пісенного конкурсу.

«Нашою метою було створити для Національного відбору єдиний дизайн на кілька років. Щоб український Національний відбір був впізнаваний і для українців, і для міжнародної аудиторії з першого погляду та першого звуку. Тому для нас було важливо відобразити в дизайні суть цього проєкту: Національний відбір відкриває пісні, в яких закодоване музичне ДНК нації, щоб представити на міжнародній музичній сцені характер актуальної української музики», — поділилася Оксана Скибінська.

Генеральний продюсер суспільно важливого контенту та спеціальних проєктів Суспільного Мовлення Костянтин Стрюков зазначив, що музика — це дуже важлива частина життя, частина культури нації.

«Євробачення це те, що об’єднує всіх українців. Національний відбір і сам фінал Євробачення дивляться навіть ті, хто в інші дні каже, що не дивиться телебачення. Завдання цього Національного відбору, як і тих, що були й будуть, відібрати найкращого представника від нашої країни у фінальну частину Євробачення. Цього року ми отримали майже 400 заявок, — зазначив Костянтин Стрюков. — Лонгліст представить найсильніших, щоб показати різномаїття української музики. Кожен знайде свого фаворита, за кого вболівати. І хай переможе найсильніша або найсильніший».

Нагадаємо, цьогоріч Суспільне Мовлення отримало 389 заявок на участь в Національному відборі на Пісенний конкурс Євробачення-2024. Лонгліст учасників, який оприлюднять до 9 листопада, представить не більше 20 виконавців. Його учасники пройдуть прослуховування, за результатами якого оберуть до 10 фіналістів. Серед учасників лонгліста, які не потраплять до списку фіналістів, буде проведено рейтингове онлайн-голосування, яке визначить ще одного учасника фіналу.

Фінал Нацвідбору відбудеться в лютому 2024 року у форматі телевізійного концерту. Як і в попередні роки, переможця Нацвідбору визначать за результатами голосування журі та глядачів. Склад зіркового журі фіналу оберуть українці шляхом онлайн-голосування.

68-й Пісенний конкурс Євробачення в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.