У Євробаченні-2024 візьмуть участь 37 країн

У Пісенному конкурсі Євробачення-2024, яке у травні наступного року відбудеться у шведському Мальме, візьмуть участь представники 37 країн

Читайте також: Суспільне оголосило десятку фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2024

З них 31 — візьме участь у двох півфіналах, що проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня 2024 року. У гранд-фіналі конкурсу, 11 травня, до 20 переможців півфіналів приєднаються представники країн «Великої п’ятірки»: Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, а також Швеція як країна-переможниця Євробачення-2023. 

У цьогорічному Євробаченні візьмуть участь ті самі 36 країн, що й минулого року. Однак Румунія наразі офіційно не підтвердила участі у Євробаченні-2024, повідомляється, що перемовини з мовником досі тривають. Зате стало відомо, що Люксембург візьме участь у конкурсі вперше після 30-річної перерви. Велике Герцогство п’ять разів здобувало перше місце на пісенному конкурсі та наразі посідає третю сходинку за кількістю перемог, здобутих країною на Євробаченні. 

Конкурс пройде в Швеції після перемоги Loreen з піснею «Tattoo» на Євробаченні-2023, яке в травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України. Мальме стане містом-господарем Євробачення вже втретє після 1992 та 2013 років. 

Учасниками Євробачення-2024 стали:

Австралія 

Австрія 

Азербайджан 

Албанія 

Бельгія 

Велика Британія 

Вірменія 

Греція 

Грузія 

Данія

Естонія 

Кіпр

Латвія 

Литва 

Люксембург

Мальта 

Молдова 

Нідерланди 

Німеччина

Норвегія

Польща 

Португалія 

Сан-Марино 

Сербія 

Словенія

Україна

Франція 

Фінляндія 

Хорватія 

Чехія

Швейцарія 

Швеція 

Ізраїль

Ірландія 

Ісландія 

Іспанія 

Італія 

Читайте також: «Музична ДНК нації»: Суспільне презентувало дизайн Нацвідбору на Євробачення-2024

Зазначимо, у листопаді Суспільне Мовлення оголосило імена та назви пісень 10 фіналістів Національного відбору на Євробачення-2024. Серед учасників лонглиста, які не потрапили у список фіналістів за результатами прослуховування, проведуть рейтингове онлайн-голосування в мобільному застосунку Дія — воно визначить ще одного — одинадцятого — учасника фіналу. Повний список фіналістів буде оприлюднено до 29 грудня.

Фінал Національного відбору відбудеться в лютому 2024 року у форматі телевізійного концерту. Як і в попередні роки, переможця відбору та представника України на Євробаченні-2024 визначать за результатами голосування журі та глядачів. Склад зіркового журі фіналу оберуть українці шляхом онлайн-голосування. 

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.