Євробачення-2024: Україна вийшла у фінал конкурсу

У вівторок, 7 травня, у шведському Мальме відбувся перший півфінал Євробачення-2024, де з-поміж 15 країн-учасників до фіналу пройшло десять виконавців — серед них і представниці України alyona alyona & Jerry Heil, які виступили з піснею «Teresa & Maria» під номером 5.

З першого півфіналу у фінал пройшли 10 учасників:

alyona alyona & Jerry Heil вийшли на сцену Malmö Arena під номером 5 та вразили глядачів змістовною постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо. Під час виступу українських представниць сцена головного Пісенного конкурсу Європи стала полотном для вшанування жіночої сили, стійкості та єдності. Серцем номера стали глибокі емоції артисток та візуальні інструменти, які резонують із крихкістю людського існування та стійкістю, необхідною для подолання життєвих викликів.

Наприкінці виступу alyona alyona & Jerry Heil подякували всім за підтримку України.

Зйомки візитки, яка передувала виступу представниць України, проходили на головному залізничному вокзалі Києва — символі незламності й об’єднання, місці, де вирують справжні емоції, бо саме там нині зустрічаються українці після довгого розставання.

Крім 15 учасників, які змагалися за право потрапити у фінал Пісенного конкурсу, в першому півфіналі вперше були повністю представлені виступи трьох країн, які автоматично потрапляють до фіналу — Німеччини та Великої Британії, а також країни-організаторки цьогорічного конкурсу — Швеції.

Зіркові виступи у першому півфіналі Євробачення-2024

Перший півфінал цьогорічного Пісенного конкурсу відкрив номер під назвою United By Music, в якому виступили колишні учасники Євробачення: Елені Фурейру (Кіпр 2018), Ерік Сааде (Швеція 2011) та Шанель (Іспанія 2022). Разом із 24 танцюристами на сцені Елені, Шанель та Ерік виконали пісні, з якими вони брали участь у конкурсі.

Поки тривало глядацьке голосування на сцену Malmö Arena вийшов перший дворазовий переможець Євробачення — ірландець Джонні Логан, який виконав хіт «Euphoria» другої дворазової переможниці Пісенного конкурсу — Лорін.

Також у першому півфіналі Євробачення-2024 виступив шведський співак Беньямін Інгроссо, який брав участь на Євробаченні-2018 у Лісабоні з піснею «Dance You Off».

Суспільне Мовлення транслювало перший півфінал Євробачення-2024 наживо на усіх своїх платформах:

На ютуб-каналі Євробачення Україна користувачі могли спостерігати за роботою Тімура Мірошниченка наживо з коментаторської студії. Під час трансляції на екрані було розміщено QR-код, перейшовши за яким глядачі могли підтримати збір на відбудову Великокостромської гімназії у Дніпропетровській області, організований представницями України на Євробаченні-2024 alyona alyona & Jerry Heil.

Трансляції Євробачення-2024 на платформах Суспільного вперше супроводжувалися перекладом жестовою мовою. Для забезпечення інклюзивності дублювання жестовою мовою буде доступним на всіх відеотрансляціях. Перекладачками розмовних студій стануть Тетяна Журкова, Інна Петрова, Ірина Сколотова та Юлія Порплік, за адаптацію пісень відповідатимуть Анфіса Болдусєва та Лада Соколюк.

Повне відео трансляції першого півфіналу Євробачення-2024

У 68-му Пісенному конкурсі Євробачення беруть участь представники 37 країн. Другий півфінал Євробачення-2024 пройде 9 травня, а гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня. Загалом з двох півфіналів до великого фіналу конкурсу буде відібрано 20 учасників, до яких 11 травня доєднаються представники країн, які потрапляють у фінал автоматично: цьогоріч це Швеція, як країна-організаторка, а ще Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія та Франція, як країни «Великої пʼятірки».

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Corinne Cumming, Sarah Louise Bennett/ EBU