Тімур Мірошниченко та Василь Байдак коментуватимуть фінал Євробачення-2024

Незмінний голос Пісенного конкурсу Євробачення в Україні Тімур Мірошниченко та стендап-комік Василь Байдак стануть коментаторами фіналу конкурсу. Дивіться гранд-фінал 68-го Пісенного конкурсу Євробачення 11 травня на платформах Суспільного о 22:00.

Читайте також: Євробачення-2024: відомо під яким номером Україна виступить у фіналі

«У першу чергу треба сказати, що Вася так полюбив Євробачення, що не може вже без нього жити і тому звісно долучиться до коментування! А якщо серйозно, то Василь Байдак сьогодні не просто один із топових коміків, стендаперів та акторів країни, він — одна з головних осіб, яка рухає наш волонтерський рух: сам його заохочує та організовує. На нього хочеться рівнятися багато в чому і в громадянській позиції зокрема. Думаю, що мільйони людей у нашій країні цінують і люблять Василя саме за його чіткість та гумор.

Впевнений, це буде дуже цікавий та веселий досвід коментування разом! Я готую Василя дистанційно, тому що він зараз перебуває у волонтерсько-громадських роз’їздах, але прийти на генеральну репетицію, щоб побачити, куди треба натискати, щоб вийти в прямий ефір — пообіцяв. Буде цікаво! Виходить, що з Василем ми вже Нацвідбір на Євробачення провели, от зараз прокоментуємо, треба вже разом і стендап зробити!», — поділився враженнями про спільне коментування Тімур Мірошниченко.

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап

Стендап-комік та волонтер Василь Байдак цього року приєднався до команди Національного відбору на Євробачення і разом з Тімуром Мірошниченком та Юлією Саніною вів фінал Націвідбору на Євробачення-2024.

«Вже не можу дочекатись! Хочу бути дотичним до всього, що стосується Євробачення. Шкода, що без Юлі, бо тоді була б уся компашка в зборі. Зробимо з Тімуром цю подію веселішою!», — ділиться Василь Байдак.

Суспільне Мовлення транслюватиме гранд-фінал Євробачення-2024 наживо на всіх платформах — телебаченні, диджиталі та радіо.

Де дивитися гранд-фінал Євробачення-2024

Телебачення

За пів години до показу фіналу, о 21:30, на телеканалі Суспільне Культура розпочнеться трансляція програми «Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2024». Ведучими третього епізоду будуть коментатори фіналу цьогорічного конкурсу — Тімур Мірошниченко та Василь Байдак.

Гостями третього випуску стануть:

  • Іван Клименко — музичний продюсер та автор хітів «Teresa & Maria» та «Stefania»;
  • Оксана Скибінська — голова делегації України на Євробаченні;
  • Віталій Дроздов — музичний експерт, член журі Нацвідбору на Євробачення-2020.

Пряма трансляція гранд-фіналу Євробачення-2024 розпочнеться на телеканалі Суспільне Культура о 22:00.

Для забезпечення інклюзивності трансляція супроводжуватиметься перекладом жестовою мовою. Перекладачками розмовних студій другого півфіналу будуть Тетяна Журкова та Ірина Сколотова, за адаптацію пісень відповідатимуть незмінні Анфіса Болдусєва та Лада Соколюк.

Радіо

Трансляція гранд-фіналу 68-го Пісенного конкурсу на хвилях Радіо Промінь розпочнеться о 22:00, передшоу — о 21:30. У студії працюватимуть Дмитро Захарченко та Леся Антипенко, за ексклюзивні включення з Malmö Arena відповідатиме Анна Заклецька.

Диджитал-платформи

«Передшоу» та фінал Євробачення-2024 також можна буде дивитися на:

На ютуб-каналі Євробачення Україна о 21:30 дивіться «Передшоу», а з 22:00 слухайте та спостерігайте за роботою Тімура Мірошниченка та Василя Байдака наживо з коментаторської студії.

Дивіться також: влоги про Євробачення — Hallå, Євробачення!

alyona alyona & Jerry Heil виступлять у фіналі під номером 2

У гранд-фіналі 68-го Пісенного конкурсу Євробачення візьмуть участь представники 26 країн: зокрема українки alyona alyona & Jerry Heil, які виступлять з піснею «Teresa & Maria» під номером 2.

Загалом з двох півфіналів було відібрано 20 учасників, до яких 11 травня доєднаються представники країн, що потрапляють у фінал автоматично: цьогоріч це Швеція, як країна-організаторка, а ще Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія та Франція, як країни «Великої пʼятірки».

Зіркові виступи

Зіркові гості фіналу Євробачення-2024 — Шарлотта ПерелліКарола та Кончіта Вурст переспівають пісні гурту ABBA у суботу ввечері.

Цього року виповнюється 50 років відтоді, як гурт ABBA здобув для Швеції свою першу перемогу на Пісенному конкурсі Євробачення з неймовірним шлягером Waterloo. Безумовно, це історичний момент для Швеції та приємний спогад для всієї спільноти Євробачення в усьому світі.

Нагадаємо, що в голосуванні за учасників гранд-фіналу Пісенного конкурсу відбулися суттєві зміни. Відтепер часу на те, щоб віддати свій голос стало значно більше, адже глядацьке голосування розпочнеться щойно перший учасник вийде на сцену. Проголосувати за свого фаворита можна через застосунок Eurovision Song Contest або відправивши SMS на номер 7576 з порядковим номером відповідного виступу.

Глядачі з країн, які не беруть участі у конкурсі, матимуть змогу віддати бал за фаворита у рамках блоку «Решта світу» майже за 24 години до фіналу. Онлайн-голосування розпочнеться на сайті www.esc.vote одразу після завершення другої генеральної репетиції в переддень фіналу.

Цьогоріч у 68-му Пісенному конкурсі Євробачення взяли участь представники 37 країн.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Sarah Louise Bennett, Corinne Cumming/EBU