Швейцарія перемогла на Євробаченні-2024: Україна посіла третє місце

Представники Швейцарії Nemo з піснею «The Code» здобули перемогу та отримали 591 бал у Пісенному конкурсі Євробачення-2024, що відбувся 11 травня у Мальме. Хорватія з 547 балами посіла другу позицію, Україна отримала 453 бали.

Суспільне Мовлення транслювало грандіозне шоу на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі.

alyona alyona & Jerry Heil виступили з піснею «Teresa & Maria» під номером 2. Наші співачки виступили з постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо.

Після виступу alyona alyona & Jerry Heil звернулися зі сцени: «Unity for the world! Peace and Freedom for Ukraine!»

Загалом у фіналі 68-го Пісенного конкурсу Євробачення виступили представники 25 країн.

Речницею України на 68-му Пісенному конкурсі була переможниця Євробачення-2016 Jamala — саме вона оголосила 12 балів Національного журі для Швейцарії в прямому ефірі гранд-фіналу з укриття в Києві.

Під час ефіру коментатори трансляції Тімур Мірошниченко та Василь Байдак оголосили склад Національного журі до якого увійшли:

  • Олена Тополя (Alyosha), представниця України на Євробаченні-2010 — 90 221 голос;
  • Ірина Горова, продюсерка, засновниця та CEO музичного лейбла POMITNI — 28 469 голосів;
  • Олена Коляденко, хореографка, продюсерка та режисерка-постановниця — 24 265 голосів;
  • Костянтин Томільченко, креативний продюсер телевізійних шоу, хореограф та режисер-постановник — 24 097 голосів;
  • Макс Нагорняк, музичний оглядач, засновник та автор музичного медіа «Bezodnya Music» — 21 544 голосів.

Вдруге склад журі українці обирали в застосунку Дія. Глядацьке онлайн-голосування завершилося ще 1 квітня, проте за правилами Пісенного конкурсу імена членів журі можуть бути відомі лише у фіналі Євробачення.

Згідно з правилами Євробачення склад Національного журі країн-учасниць має затверджуватися Європейською мовною спілкою (ЄМС) та відповідати низці вимог, зокрема гендерному, віковому та професійному балансу. Подана на розгляд пʼятірка кандидатів, отримана за результатами опитування, не відповідала вимогам про гендерний баланс і не була затверджена організаторами конкурсу.

На вимогу ЄМС Суспільному Мовленню довелося внести зміни у склад Національного журі: замість FIÏNKA, за яку віддали свій голос 21 941 користувач, в список було включено Макса Нагорняка, за якого в застосунку проголосували 21 544 українці.

Головою журі стала Олена Тополя (Alyosha), яка отримала найбільшу кількість голосів під час опитування — 90,221.

Зіркові виступи Євробачення-2024

Бйорн Скіфс на початку Гранд-фіналу 68-го Пісенного конкурсу заспівав відому пісню «Hooked on a Feeling», демонструючи світу музичну спадщину Швеції.

Учасники Євробачення виходили на парад прапорів на сцену під хіти Icona Pop, Roxette, Ace of Base, Axwell та Ingrosso і ABBA.

Під час голосування на сцену Євробачення вийшла одна з найвідоміших шведських попгруп «Alcazar», яка 5 разів брала участь у шведському національному відборі на Євробачення Melodifestivalen, проте жодного разу не потрапила на конкурс, до цього вечора.

Згодом звучить пісня-переможець Євробачення-1974 року, на екранах, що  висять над сценою, демонструються різні кліпи ABBA. Шарлотта Переллі, Карола та Кончіта Вурст вийшли на сцену і співають «Waterloo». Цього року виповнюється 50 років відтоді, як гурт «ABBA» здобув для Швеції свою першу перемогу на Пісенному конкурсі Євробачення.

Фінальний виступ шоу — Лорін, яка двічі виграла Євробачення. Вона виконала свою нову пісню «Forever», яка змішується з новою версією пісні-переможниці 2023 року «Tattoo».

Нагадаємо, вранці 11 травня організатори Євробачення-2024 оголосили, що представника Нідерландів Joost Klein було дискваліфіковано — артист не брав участі у фіналі 68-го Пісенного конкурсу. Таким чином у фіналі Євробачення виступили представники 25 країн.

Прямі трансляції двох півфіналів та фіналу Пісенного конкурсу Євробачення-2024 велися на телеканалі Суспільне Культура, на сайтах Суспільне Культура та Суспільне Євробачення, в ефірах Радіо Промінь, на фейсбук-сторінках Євробачення УкраїнаСуспільне МовленняСуспільне КультураПерший і Радіо Промінь. Також на ютуб-каналі Євробачення Україна можна було слухати та спостерігати за роботою Тімура Мірошниченка та Василя Байдака наживо з коментаторської студії.

Зазначимо, у неділю, 12 травня, о 17:50 телеглядачі зможуть переглянути повтор  «Передшоу» та о 18:20 — фінал Пісенного конкурсу Євробачення-2024 на телеканалі Суспільне Культура.

Для забезпечення інклюзивності трансляція супроводжуватиметься перекладом жестовою мовою. Перекладачками розмовних студій другого півфіналу будуть Тетяна Журкова та Ірина Сколотова, за адаптацію пісень відповідатимуть незмінні Анфіса Болдусєва та Лада Соколюк.

Цьогоріч у 68-му Пісенному конкурсі Євробачення брали участь представники 37 країн.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Sarah Louise Bennett, Corinne Cumming, Alma Bengtsson/EBU, Анастасія Мантач