Команда Суспільного в журі Нацвідбору Фінляндії: гонорар перерахують у фонд «Повернись живим»

У суботу, 25 лютого, відбувся фінал фінського Нацвідбору Uuden Musiikin Kilpailu 2023 (UMK). Представником Фінляндії на Пісенному конкурсі Євробачення став репер Käärijä з піснею «Cha Cha Cha». Переможця конкурсу обрали за результатами голосування глядачів (75%) та міжнародного журі (25%), до складу якого увійшла українська команда Суспільного Мовлення.

Речником журі від України став незмінний ведучий Нацвідборів на Євробачення, ведучий урочистої Церемонії відкриття Євробачення-2023 та кореспондент цьогорічного шоу в Ліверпулі Тімур Мірошниченко.

Читайте також: Команда Суспільного голосувала у складі журі Нацвідбору Євробачення у Норвегії

Цього року міжнародне журі UMK 2023 складалося з семи країн. До складу українського журі увійшла команда Суспільного Мовлення, яка займається реалізацією проєкту Євробачення-2023 у Ліверпулі, зокрема: голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська, креативний режисер Євробачення-2023 від України Герман Нєнов, виконавча продюсерка Першого каналу Суспільного Мовлення Ірина Бубнова та виконавча продюсерка групи з реалізації проєкту Євробачення Тетяна Семенова.

Читайте також: Оголошено ведучих та коментаторів Євробачення-2023 у Ліверпулі

Тімур Мірошниченко оголосив бали, які українське журі поставило під час голосування, та подякував фінському народу за непохитну підтримку України. В залі під час звернення Тімура вибухнули овації  — глядачі підтримували стоячи.

«Ці оплески нашим героїчним Силам оборони й незламному українському народупрокоментував Тімур Мірошниченко.

Гонорар за роботу команди у складі міжнародного журі буде перераховано у фонд «Повернись живим».

UMK 2023 побив рекорд переглядів: понад 2,1 мільйона людей дивилися трансляцію фіналу фінського Нацвідбору на Євробачення.

За право представити Фінляндію на цьогорічному Євробаченні у фіналі UMK 2023 боролося 7 конкурсантів. За результатами голосування журі та глядачів Käärijä здобув перемогу з результатом у 539 балів, в той час як конкурсну заявку його найближчого конкурента — гурту Portion Boys — оцінили всього в 152 бали. Українське журі віддало Käärijä 10 балів.

Цього року фінський Нацвідбір на Євробачення вперше коментували українською мовою. Глядачі мали можливість дивитися пряму трансляцію конкурсу з українськомовним супроводом онлайн.

Зазначимо, 67-й конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль. Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.