Понад 720 тисяч українців обрали журі Нацвідбору на Євробачення-2024

Завершилося опитування у мобільному застосунку Дія за склад журі Національного відбору на Євробачення-2024, який проводить Суспільне Мовлення. Впродовж тижня голосування українці мали змогу віддати свій голос за одного з 9 запропонованих кандидатів. Лідерами голосування стали: народний артист України й творець сценічного образу VERKA SERDUCHKA Андрій Данилко (43,79%), переможниця Євробачення-2016 Джамала (23,62%) та фронтмен гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» (12,42%) Сергій Танчинець.

Читайте також: Суспільне назвало ведучих Нацвідбору на Євробачення-2024

Загалом в опитуванні взяли участь 720 841 українець. У фіналі Національного відбору зіркова трійка журі разом з глядачами обере представника України на Євробаченні-2024.

Трансляція передшоу Національного відбору розпочнеться 3 лютого о 17:30, фіналу — о 18:00. Суспільне Мовлення транслюватиме Національний відбір на Євробачення-2024 на телеканалі та сайті Суспільне Культура, ютуб-каналі Євробачення Україна, фейсбук-сторінках Суспільного та Євробачення Україна, а також на сайті Євробачення в Україні.​ Трансляцію також можна буде слухати на Радіо Промінь і дивитися у застосунку Дія, обравши Дія.ТБ та канал Суспільне Культура HD. 

До ролі журі Національного відбору повертається Андрій Данилко, за якого в застосунку Дія свій голос віддали понад 300 тисяч українців.

Вже вшосте членкинею журі пісенного шоу стане співачка й авторка пісень Джамала. Переможниця Євробачення-2016 поділилася очікуваннями від фіналу Національного відбору та критеріями, якими буде керуватися під час голосування:

«У цьому конкурсі можна прорахувати все: тематику одягу, відео і тому подібне, але ніколи, на жаль, ніколи не врахуєш фактори, на які ми не можемо впливати. До прикладу, готувати три місяці сукню, але загубити її в аеропорту разом з багажем і на першій репетиції майже у розпачі вийти в іншій, але при цьому не втратити настрій. Або, коли на гранд-фіналі повністю відмовляє вушний моніторинг і ти співаєш навмання. Так було зі мною! Таких прикладів можна навести дуже багато. До чого я веду, запитаєте ви. 

Впевненість виконавця у виступі наживо дуже допомагає показати пісню, розкрити тему та відпрацювати на всі 100%. Тож мій головний критерій це виступ наживо, сама пісня та її сенс, а також номер і харизма артиста. Тому враження від учасників буду складати вже коли побачу виконання наживо кожного. Так, як звичайний глядач і буде дивитися Євробачення-2024.

Чекаю, що виконавці покажуть свій максимум. Люди будуть голосувати в ефірі, не перекладаючи відповідальність на інших, бо саме глядач показує своїм голосуванням останнє слово! Знову ж таки, хочу нагадати що у 2016 році не журі, а саме глядач обрав мене і не помилився».

У ролі журі Національного відбору дебютує заслужений артист України, продюсер та лідер рок-гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» Сергій Танчинець.

«Я буду оцінювати не номер, а саме пісню, адже до виступу на Євробаченні над номером ще можна буде попрацювати. Важливо, щоб пісня була цілісною та містила “хуки”. Вокальні дані конкурсанта — не менш важливі!

Ну і в цілому, потрібна висока конкурентна спроможність пісні. Цей конкурс має певні власні традиції, і тому я буду оцінювати з точки зору того, яка пісня матиме шанси на перемогу у Євробаченні.

Бажаю перемоги найкращому поєднанню пісні та голосу! А хто це буде — побачимо у фіналі Нацвідбору», — коментує Сергій Танчинець.

Читайте також: Суспільне провело жеребкування та презентувало пісні фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2024

Трьом переможцям голосування буде запропоновано підписати угоду члена журі, після чого вони офіційно посядуть суддівські крісла Нацвідбору на Євробачення-2024. Якщо хтось із трійки через вагомі причини не зможе підписати угоду, членом журі стане наступний за кількістю голосів кандидат. Після підписання угоди трійку журі оголосять публічно. 

Нещодавно Суспільне Мовлення оголосило ведучих Національного відбору на Євробачення-2024. Ними стали: фронтвумен гурту The HARDKISS та ведуча Євробачення-2023 в Ліверпулі Юлія Саніна, офіційний «голос» Пісенного конкурсу в Україні Тімур Мірошниченко та стендап-комік Василь Байдак. Вести бекстейдж та передшоу Нацвідбору на Євробачення-2024 буде Анна Тульєва, ведуча відеоблогу Євробачення Україна.

За результатами жеребкування у фіналі Національного відбору учасники виступатимуть у такому порядку: YAKTAK, INGRET, NAZVA, ANKA, Drevo, alyona alyona & Jerry Heil, MÉLOVIN, SKYLERR, Ziferblat, YAGODY, NAHABA. Слухайте пісні фіналістів на ютуб-каналі Євробачення Україна.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.