Разом ми сила та любов: Дмитро Шуров про спільний номер у фіналі Нацвідбору-2024

У суботу, 3 лютого, під час фіналу Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2024 музичний продюсер Нацвідбору Дмитро Шуров (Pianoбой) разом з усіма 11 учасниками фіналу виконав спільну композицію, присвячену творчості неймовірного Володимира Івасюка. Саме композитор-виконавець та музикант Володимир Івасюк зробив неоціненний внесок у музичне ДНК української нації. Нагадаємо, цьогорічний Національний відбір покликаний відкрити пісні, в яких закодоване музичне ДНК нації, щоб показати світові актуальну українську музику.

За словами Дмитра Шурова, зробити номер, у якому вигідно прозвучать 18 вокалістів — це саме по собі складне завдання. А особливо, коли йде мова про таку вишукану і непросту мелодику, як у піснях Володимира Івасюка.

«Наші фіналісти — дуже різні люди емоційно і музично, тож мені хотілось, щоб вся палітра склалась якнайкраще і всередині насиченої музики змогли жити у гармонії й м’які та душевні вокали і більш різкі та виразні, а також особистості — і драйвові, і спокійніші. Саме тому у попурі звучать і масштабна “Пісня поміж нас” з виразною лірикою, і драматичні “Мальви” — від яких нині щоразу стискає серце, і “Запроси мене у сни свої”, яка, на мою думку, легко могла б звучати у міжнародних чартах 70-х серед інших ліричних суперхітів, якби не залізна завіса, — розповідає музичний продюсер Нацвідбору на Євробачення-2024. — Наші інді-артисти легко та невимушено перехоплюють ініціативу на “Я твоє крило”, запалюючи всіх свїм щирим драйвом. Етніка вривається у “Два перстені”, а завершується все спільним хоралом, знову ж таки з “Пісня поміж нас”, де ніхто з артистів не тягне на себе ковдру, всі ці різні музиканти співають в унісон, занурюючись у мелодію, написану понад 50 років тому, яка теж є нашим музичним ДНК.  

Хотілось підкреслити, що хоч ми всі й різні, але можемо бути великою силою, коли ми заодно. Найбільший хіт Івасюка — “Червону руту” — ми чуємо, за моєю задумкою, у виконанні автора разом з Яремчуком та Зінкевичем, зробленому ще в часи, коли всі троє були настільки ж юними, відкритими та “зеленими”, як і більшість наших фіналістів. Перебуваючи у моменті, ми ніколи не знаємо, що стане класикою, а що розчиниться у часі. Все, що ми можемо — цінувати й поважати роботу тих, хто створив щось прекрасне до нас і для нас, і намагатись робити свою роботу максимально якісно. Так будується традиція  й тяглість у будь-якій справі, і саме це я хотів показати цим номером-присвятою українському композитору Володимиру Івасюку. 

Все, що ви чуєте в номері, виконано та записано живими музикантами, живим оркестром НАОНІ, без семплів та вокальних даблів, всі вокалісти співають наживо тут і зараз. Різноманіття вокалістів об’єднується партією піаніно — інструментом, який був основним у автора цих пісень. Я отримав велике задоволення від усього процесу створення цього номера — від початкового задуму та аранжування, до запису інструментів, роботи з розкладки вокалів та виконання разом на сцені. Я вважаю важливим зараз будувати мости між культурними явищами різних історичних епох нашої країни. Та через музику й творчість “зшивати” суспільство задля єдності та взаємоприйняття. Вдячний всім музикантам та вокалістам, які працювали на одній хвилі зі мною, вкладаючи своє серце у загальне звучання. Разом ми сила та любов!»

Нагадаємо, повтор фінального концерту Національного відбору на Євробачення розпочнеться сьогодні, 4 лютого, о 15:15, після чого у прямому ефірі будуть закриті лінії для голосування й оголошені результати. Прямий ефір розпочнеться о 19:05.

Переможець Нацвідбору представить Україну на 68-й Пісенному конкурсі Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн. У травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали відбудуться 7 та 9 травня, Україна братиме участь у першому півфіналі. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото Анастасії Мантач