Євробачення-2025: Суспільне розпочинає приймання заявок на участь у Нацвідборі
Національний відбір на Євробачення-2025 розпочато: Суспільне Мовлення відкрило приймання заявок на участь у конкурсі. Подати заявку можна протягом двох місяців — з 17 вересня до 10 листопада 2024 року через форму на сайті eurovision.ua. Фінал Нацвідбору відбудеться у лютому 2025 року.
Читайте також: Дитяче Євробачення – 2024: Суспільне оприлюднило пісні фіналістів Нацвідбору
Музична продюсерка Національного відбору, співачка й авторка пісень Тіна Кароль, закликає артистів спробувати свої сили та звертає увагу на ключові вимоги до пісень, які прагнуть представити Україну на Євробаченні-2025:
«Важливо, що один артист може подати кілька пісень: дві, три або навіть чотири. Їх можна подавати навіть у демоверсіях. Експериментуйте! Ви також можете подати одну пісню в різних варіантах. Але є важливі критерії відбору: це мають бути оригінальні авторські пісні. Треки, створені на основі інших композицій, — не приймаються. Народні пісні — не приймаються. Пісні, які вже були опубліковані, навіть якщо це всього 10 секунд, — не приймаються. І памʼятайте, що хронометраж пісні має складати 3 хвилини».
Умови участі та основні етапи Національного відбору на Євробачення-2025:
— Участь в Нацвідборі можуть взяти артисти, які на момент фіналу Пісенного конкурсу Євробачення – 2025 досягнуть 16-річного віку. Як і в попередні роки, подати заявку на участь можуть як сольні виконавці, так і гурти, склад яких не перевищує 6 осіб.
— За правилами, учасники українського Нацвідбору на Євробачення-2025 не можуть брати участі у відборах, що проводять інші країни-учасниці конкурсу.
— Вимогами відбору передбачений хронометраж пісні до 3-х хвилин. До участі допускаються оригінальні пісні, створені без використання інших творів. Крім того, пісня, яка претендує на участь в Нацвідборі, має бути такою, що раніше не оприлюднювалася та не виконувалася публічно.
— Кількість поданих пісень від одного учасника — не обмежена. До того ж правилами Національного відбору допускається подання демоверсій.
— За результатами загальнонаціонального попереднього відбору буде сформовано лонглист учасників, які продовжать участь у Нацвідборі. Список включатиме до 20 виконавців. Учасники лонглиста мають пройти прослуховування, особиста участь в якому є обов’язковою.
— За результатами прослуховування в строк до 20 грудня буде обрано список фіналістів відбору, який включатиме до 9 виконавців.
— Серед учасників лонглиста, які не потраплять до списку фіналістів, буде проведено рейтингове онлайн-голосування, воно визначить ще одного учасника фіналу. Повний список фіналістів буде оприлюднено в строк до 17 січня 2025 року.
— Фінал Нацвідбору відбудеться у лютому 2025 року. Переможця відбору визначать за результатами голосування журі та глядачів.
69-й Пісенний конкурс Євробачення відбудеться у швейцарському місті Базель після перемоги Nemo з піснею «The Code» на Євробаченні-2025. Гранд-фінал цьогорічного конкурсу проведуть на арені St. Jakobshalle у суботу, 17 травня, а півфінали — 13 та 15 травня 2025 року. Повний список країн, які братимуть участь у Євробаченні-2025, буде оприлюднений пізніше цього року.
Нагадаємо, що у 68-му Пісенному конкурсі Євробачення, який відбувся у шведському місті Мальме, взяли участь представники 37 країн. Представниці України alyona alyona & Jerry Heil посіли третє місце з піснею «Teresa & Maria» та постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо. Своїм виступом артистки закріпили статус України як єдиної країни в історії Євробачення, яка щороку проходить до фіналу з моменту своєї першої участі у 2003 році.
Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.
Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення – 2025.