Євробачення-2023 в топі пошукових запитів українців

Google оприлюднив найпопулярніші пошукові запити українців за 2023 рік Євробачення-2023, яке в травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України та за участі Суспільного Мовлення, в топі рейтингу «Визначальні моменти року». 

Читайте також: Євробачення-2023 подивилися у прямому ефірі 162 млн телеглядачів та рекордна кількість онлайн-користувачів

Україну на Євробаченні-2023 представив гурт TVORCHI, і з піснею «Heart of Steel» посів шосте місце у фіналі.

Протягом трьох прямих ефірів на 38-ми глядацьких ринках Євробачення-2023 побачили 162 мільйони глядачів. Крім того, офіційні акаунти Євробачення отримали 4,8 мільярда переглядів гештегу #Eurovision2023 у TikTok та 540 мільйонів переглядів відео в TikTok, X (колишній Twitter), Instagram та Facebook.

В Україні подію транслював телеканал Суспільне Культура, який отримав рекордні показники: під час трансляції фіналу середня частка становила майже 20%. При оголошенні результатів голосування частка трансляції в моменті сягала 40%. 

Читайте також: Суспільне оголосило десятку фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2024

Зазначимо, що у листопаді Суспільне Мовлення оголосило імена та назви пісень 10 фіналістів Національного відбору на Євробачення-2024. Серед учасників лонглиста, які не потрапили у список фіналістів за результатами прослуховування, проведуть рейтингове онлайн-голосування в мобільному застосунку Дія — воно визначить ще одного — одинадцятого — учасника фіналу. Повний список фіналістів буде оприлюднено до 29 грудня.

Фінал Національного відбору відбудеться в лютому 2024 року у форматі телевізійного концерту. Як і в попередні роки, переможця відбору та представника України на Євробаченні-2024 визначать за результатами голосування журі та глядачів. Склад зіркового журі фіналу оберуть українці шляхом онлайн-голосування. 

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.