Жеребкування півфіналів Євробачення-2024: коли виступить представник від України

У вівторок, 30 січня, у шведському Мальме відбулася перша урочиста подія Євробачення-2024: церемонія передавання символічних ключів місту-господарю цьогорічного конкурсу та жеребкування учасників півфіналів. За результатами жеребкування, представник від України виступить у першій частині першого півфіналу, 7 травня

Читайте також: Понад 720 тисяч українців обрали журі Нацвідбору на Євробачення-2024

Мер Ліверпуля, міста-проведення минулорічного конкурсу, Стів Ротерам (Steve Rotheram) передав офіційні ключі Євробачення меркині Мальме Катрін Штернфельдт Ямме (Katrin Stjernfeldt Jammeh), що ознаменувало офіційне передання повноважень новому місту-господареві Пісенного конкурсу. Поміж ключів у звʼязці був і «ліверпульський ключ» у формі якоря, символу Одеси — міста-побратима столиці Євробачення-2023 — на згадку про те, що минулорічне Євробачення проводила Велика Британія від імені України.

На ключі зображено двох птахів Лайвер — символу Ліверпуля, жовту субмарину, вінілову платівку, що символізує статус Ліверпуля як міста музики за версією UNESCO, знакові для міста будівлі Liver Buildings та напис «Об’єднані музикою». Ключі оформлені у знакових для Євробачення кольорах, над їх створенням працювали шість незалежних майстрів з усього Ліверпуля, а дизайн розробляв Ніл Кітінг. Висота символу Євробачення-2024 — 30 см, а вага 300 грамів. 

Жеребкування, зокрема, визначило, в якому з двох півфіналів голосуватимуть країни «Великої п’ятірки» (Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія), а також Швеція, як країна-переможниця Євробачення-2023. В першому півфіналі віддавати голоси буде Велика Британія, Німеччина та Швеція. А ось Франція, Італія та Іспанія голосуватимуть 9 травня

У першому півфіналі, 7 травня, разом з представником від України за право пройти у гранд-фінал конкурсу змагатимуться:

У другому півфіналі, 9 травня, заспівають учасники з таких країн: 

Порядок виступів учасників у півфіналах буде відомий згодом. 

Зазначимо, що слоган минулорічного конкурсу — «Обʼєднані музикою» організатори Євробачення вирішили залишити й надалі.

Нагадаємо, що вже цієї суботи, 3 лютого, стане відомо, хто представить Україну на Євробаченні-2024 у шведському Мальме. Трансляція передшоу Національного відбору розпочнеться о 17:30, фіналу — о 18:00

Суспільне Мовлення транслюватиме Національний відбір на Євробачення-2024 на телеканалі та сайті Суспільне Культура, ютуб-каналі Євробачення Україна, фейсбук-сторінках Суспільного та Євробачення Україна, а також на сайті Євробачення в Україні.​ Трансляцію також можна буде слухати на Радіо Промінь і дивитися у застосунку Дія, обравши Дія.ТБ та канал Суспільне Культура HD. 

Читайте також: Радіо Промінь проведе трансляцію Нацвідбору на Євробачення-2024 українською та англійською

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.