Євробачення-2024: оголосили про зміни в визначенні порядку виступів у фіналі

Організатори Євробачення-2024 запровадили зміни в жеребкуванні порядку виступів у фіналі Пісенного конкурсу. 

Читайте також: Пісня alyona alyona та Jerry Heil зібрала 4,4 млн переглядів на YouTube “Євробачення”: це один із найкращих показників

Впродовж останніх років представники країн, які пройшли до гранд-фіналу Євробачення, випадковим чином обирали, в якій з частин шоу виступатимуть — першій або другій. Після чого продюсери шоу на свій розсуд вирішували, під яким порядковим номером країни-учасниці вийдуть на сцену. 

Цього ж року в жеребкуванні запроваджено нову категорію — «Вибір продюсера». Таким чином, порядок виходу на сцену артистів, які витягнуть цю опцію буде залежити виключно від продюсерів шоу, які на свій розсуд розташують виступ учасника у першій або другій частині фіналу. Зміни передбачають, що 6 учасників зможуть випадково витягнути першу половину, ще 6 — другу і 13 «вибір продюсера».

За словами організаторів, така зміна в правилах дозволить продюсерам шоу сформувати більш захоплюючий порядок виступів у фіналі конкурсу, де кожен з учасників виділятиметься з поміж інших:

«Мова йде про те, щоб створити найкраще телевізійне шоу і дати всім артистам шанс проявити себе. У попередні роки, коли жеребкування проводилося лише для першої та другої половини шоу, ви могли бачити, що багато балад потрапляли в одну і ту ж частину, або багато фаворитів виступали в одній і тій же половині фіналу. Вибір продюсерадодасть мені гнучкості та створить можливість сформувати ще більш захоплюючий фінал», — зазначив Крістер Бйоркман, продюсер Євробачення-2024.

Представники країн «Великої п’ятірки» випробують долю першими — в прямому ефірі інтерактивного інтервʼю Reddit AMA, яке відбудеться після другої репетиції цих країн, 4 травня

Кожен з 10 переможців першого півфіналу, в якому беруть участь і представниці України alyona alyona & Jerry Heil, візьмуть участь у жеребкуванні одразу після завершення шоу, 7 травня — подія транслюватиметься наживо на офіційному TikTok акаунті Євробачення. Ще 10 учасників, які пройдуть до гранд-фіналу конкурсу за результатами другого півфіналу так само оберуть один 3 трьох варіантів, що залишилися, 9 травня

Вранці 10 травня продюсери складуть порядок виступу артистів у фіналі Пісенного конкурсу, після чого він буде оприлюднений на офіційному сайті та соціальних мережах Євробачення.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першому півфіналі, 7 травня, під номером 5. Конкурсна пісня артисток зібрала понад 4,5 мільйона переглядів на офіційному ютуб-каналі Євробачення — це один із найкращих показників серед усіх учасників цьогорічного Пісенного конкурсу.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.