Євробачення-2023 від імені України отримало премію BAFTA


У неділю, 12 травня, у Королівській фестивальній залі в Лондоні пройшла церемонія нагородження телевізійною премією Британської академії телебачення і кіномистецтва — BAFTA TV Awards 2024 — найвищою нагородою британського телебачення. Одним з тріумфаторів вечора стало Євробачення-2023, яке у травні минулого року пройшло в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення. Українське Євробачення змагалося з коронаційним концертом Чарльза III та Королівським фестивалем пам’яті Британського легіону, отримавши у підсумку вечора перемогу в номінації «Найкраще шоу в прямому ефірі».

Читайте також: Євробачення-2024 на Суспільне Культура: частка показу фіналу сягнула понад 28%

Разом з командою британського мовника BBC нагороду на сцені отримувала й фронтвумен гурту «The Hardkiss» Юлія Саніна, яка була однією з трьох ведучих Пісенного конкурсу.

«Ця нагорода — величезне визнання нашої синергії із BBC, в якій Євробачення-2023 відбулось. Ми вже побачили рекордні показники, цитованість та залученість аудиторії, а тепер ще й отримуємо високі оцінки від лідерів галузі. Дуже пишаємось цим визнанням і висловлюємо глибоку вдячність партнерам», — зазначив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

Нагороду BAFTA в номінації «Найкращий виступ» також отримала Ханна Веддінгхем.

«І останнє, але не менш важливе: BBC, звичайно ж, мала честь приймати цей конкурс від імені України. Особлива подяка всій українській команді Суспільного Мовлення за дуже особливу співпрацю. Сподіваємося, що змусили вас пишатися. Дякую BAFTA!» — зазначив Ендрю Картмелл, виконавчий продюсер Євробачення-2023, під час отримання нагороди зі сцени Королівської фестивальної зали.

28 квітня Євробачення-2023 отримало дві нагороди премії BAFTA TV Craft Awards у номінаціях «Режисер: Мультикамера» (Director: Multi-Camera) та «Виробнича команда розважального шоу» (Entertainment Craft Team). У березні шоу отримало нагороди від Королівського телевізійного товариства (Royal Television Society) у номінації Live Event.

Нагадаємо, Євробачення-2023 в Ліверпулі пройшло від імені України та з залученням української команди й артистів. Спільно з BBC, мовником-організатором минулорічного шоу, над реалізацією конкурсу працювала команда Суспільного Мовлення на чолі з головою делегації України на Євробаченні Оксаною Скибінською, креативним директором Євробачення-2023 від України Германом Нєновим та виконавчою продюсеркою групи з реалізації проєкту Євробачення Тетяною Семеновою.

Однією з трьох ведучих Пісенного конкурсу Євробачення-2023 була фронтвумен гурту «The Hardkiss» Юлія Саніна. В інтервал-актах Євробачення виступила рекордна кількість українських артистів, зокрема Kalush Orchestra, Go_A, Jamala, Тіна Кароль та Verka Serduchka — у фіналі та Марія Яремчук, OTOY, Alyosha, Злата Дзюнька — у півфіналі конкурсу.

Україну на Євробаченні-2023 представив гурт TVORCHI з піснею «Heart of Steel», у фіналі конкурсу дует посів шосте місце.

Нагадаємо, що у 68-му Пісенному конкурсі Євробачення, який відбувся у шведському місті Мальме, взяли участь представники 37 країн. Перемогу у гранд-фіналі конкурсу, що пройшов 11 травня, здобула Швейцарія, яку цьогоріч представляли Nemo з піснею «The Code». У підсумку вечора швейцарські представники здобули 591 бал, ставши першими небінарними переможцями Євробачення. Другу позицію з 547 балами посіла Хорватія, третю з 453 балами — Україна.

У фіналі Євробачення-2024 представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступили під номером 2 з піснею «Teresa & Maria» та постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.