Понад 235 тисяч українців проголосували за склад Національного журі на Євробаченні-2024

У мобільному застосунку Дія завершилося опитування за склад Національного журі України на Євробаченні-2024. Впродовж тижня українці мали змогу віддати свій голос за одного з 10 запропонованих кандидатів — загалом в опитуванні взяли участь 235 572 користувачі. За правилами Пісенного конкурсу, склад Національного журі буде оголошено 11 травня, у день гранд-фіналу Євробачення-2024 в Мальме.  

Читайте також: Євробачення-2024: стало відомо, під яким номером виступлять alyona alyona & Jerry Heil

Кандидатами, з-поміж яких обирали українці, були FIЇNKA, Олексій Бондаренко, Олександр Варениця, Ірина Горова, Олена Коляденко, Макс Нагорняк, Анна Свиридова, Костянтин Томільченко, Олена Тополя (Alyosha) та Євген Тріплов — хтось із них оцінюватиме виступи виконавців з інших країн у фіналі Пісенного конкурсу в Мальме. 

За результатами опитування буде сформовано рейтинг — пʼятірці кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів, буде запропоновано підписати зобовʼязання члена Національного журі України на Євробаченні-2024. Головою журі автоматично стане кандидат із найбільшою підтримкою під час опитування. 

Якщо хтось із п’ятірки через вагомі причини або на обґрунтовані вимоги Європейської мовної спілки не зможе підписати зобовʼязання, членом журі стане наступний за кількістю голосів кандидат. За правилами Євробачення, склад Національного журі погоджує ЄМС, як організатор Пісенного конкурсу. 

Нагадаємо, що результати півфіналів Євробачення визначають винятково глядачі, тоді як у фіналі конкурсу голосують ще й національні журі. Цього року українські глядачі зможуть голосувати за своїх фаворитів у першому півфіналі, 7 травня, тоді ж на сцену піднімуться і представниці України, alyona alyona & Jerry Heil, які виступлять із піснею «Teresa & Maria» під номером 5.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб дізнаватися про головні проєкти та події на Суспільному.