Євробачення-2024: alyona alyona & Jerry Heil вирушили в Мальме


У четвер, 25 квітня, представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona & Jerry Heil вирушили з Києва у шведське Мальме потягом Eurovision Express. Вже 27 квітня артистки проведуть першу репетицію на головній сцені цьогорічного Пісенного конкурсу — стадіоні Malmö Arena.

Читайте також: Jamala буде речницею від України на Євробаченні-2024

Перед відʼїздом представниці України провели пресконференцію, присвячену проводам на Євробачення-2024, де оголосили про старт благодійного збору коштів «Мій голос відбудовує» та заспівали свою конкурсну пісню «Teresa & Maria». Спільно з фандрейзинговою платформою UNITED24, Visa та Ощадбанком alyona alyona & Jerry Heil збиратимуть 10 000 000 гривень на відбудову Великокостромської гімназії у Дніпропетровській області, ліве крило якої було вщент зруйноване російськими військами 11 жовтня 2022 року.

«Цього року ми маємо відповідальну місію — не тільки гідно представити Україну на одному з найбільших музичних конкурсів світу, але й допомогти зібрати частину коштів на Великокостромську гімназію, яку зруйнувала російська ракета. Ми були дуже зворушені, коли отримали ключ від школи, і віримо, що заклик “Unlock the future for children” достукається до серця кожного, хто братиме участь в Євробаченні», — поділилися представниці України alyona alyona і Jerry Heil.

У пресконференції взяла участь і голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська.

«Україна бере участь у Євробаченні вже втретє з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і щоразу наші представники доносять до міжнародної аудиторії актуальний для нашої країни меседж і несуть соціально важливу місію. Так у 2022 році Kalush Orchestra продали свій славнозвісний кришталевий мікрофон та рожеву панаму, а у 2023-му TVORCHI спільно з UNITED24 здійснювали збір на підтримку дітей, які народилися з вадами серця. 

Цьогоріч представниці України alyona alyona і Jerry Heil знову обрали для себе важливу соціальну місію і збирають кошти на відбудову Великокостромської гімназії. На жаль, внаслідок військових дій багато навчальних закладів зазнали руйнувань і більшість з них — школи. Суспільне Мовлення як мовник-учасник і транслятор Євробачення в Україні інформаційно підтримає збір, започаткований нашими учасницями. Попереду на українську делегацію чекають насичені два з половиною тижні, і ми закликаємо всіх українців донатити, стежити за подіями на платформах Суспільного Мовлення та вболівати за наших представниць, яким зараз дуже важливо відчувати, що вся Україна стоїть за їхніми плечима», — зазначила Оксана Скибінська.

Крім того, на подію завітали вчительки Великокостромської гімназії Тетяна та Людмила, щоб підтримати артисток і передати їм копію дерев’яного ключа, який з 1977 року передають першокласникам на 1 вересня. Попри обстріл, ключ уцілів і тепер символізує зокрема й стійкість українців під час великої війни. Копії цього ключа виготовили і для учасників Євробачення з інших країн, які підтримають збір.

Стежте за розвитком подій в серії влогів «Hallå, Євробачення!» на ютуб-каналі Євробачення Україна.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першому півфіналі, 7 травня, під номером 5.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Francisco Seco/ The Associated Press