Jamala буде речницею від України на Євробаченні-2024

Переможниця Євробачення-2016 Jamala стане речницею від України на 68-му Пісенному конкурсі у шведському Мальме. Співачка оголосить бали Національного журі України в прямому ефірі гранд-фіналу Євробачення-2024 11 травня, який транслюватиме Суспільне.

Читайте також: Євробачення-2024: оголосили про зміни в визначенні порядку виступів у фіналі

Jamala буде оголошувати бали Національного журі вперше після перемоги з піснею «1944» на Євробаченні у 2016 році. Другий кришталевий мікрофон в історії участі України на Пісенному конкурсі співачка виборола саме у Швеції, тоді конкурс пройшов в Стокгольмі.

«Євробачення це дивовижна річ. Це навіть більше ніж інститут, консерваторія, школа з учнями, з якими ти зустрічаєшся при нагоді. Тут така історія, в яку ти, якщо вже раз потрапив — уже стаєш його частиною. Тому бути речницею цьогоріч це також для мене особливо. 

Хоча у багатьох ролях доводилося вже побувати за ці сім років, але оголошувати оцінки від власної країни це буде мій перший такий досвід. Насправді це дуже велика відповідальність, мені здається. Тим паче, що Швеція для мене деякою мірою близька країна, яка займає особливу частинку мого серця з 2016 року. Саме у Мальме я не була, але сподіваюсь, що відчую через прямий ефір цю неймовірну атмосферу конкурсу та саме місто. 

Бажаю кожному учаснику успіху, і головне бути зібраним. Бажаю кожному гідно представити свою країну!» — ділиться Jamala.

Нагадаємо, що понад 235 тисяч українців проголосували за склад Національного журі на Євробаченні-2024 опитування тривало у мобільному застосунку Дія з 25 березня по 1 квітня. 

Днями делегація України на Євробаченні-2024 вирушить у шведське Мальме, де вже 27 квітня відбудеться перша репетиція alyona alyona & Jerry Heil на головній сцені цьогорічного Пісенного конкурсу — стадіоні Malmö Arena. Стежте за розвитком подій в серії влогів «Hallå, Євробачення!» на ютуб-каналі Євробачення Україна.  

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першому півфіналі, 7 травня, під номером 5

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.