Команда Суспільного голосувала у складі журі хорватського Нацвідбору на Євробачення-2024

У неділю, 25 лютого, в хорватському Загребі відбувся фінал місцевого Нацвідбору на Євробачення — Dora 2024. Переможця відбору обрали за результатами голосування глядачів (50%) та національного (25%) й міжнародного журі (25%), до складу якого увійшла й українська команда Суспільного Мовлення. Представником країни на 68-му Пісенному конкурсі Євробачення став Baby Lasagna з піснею «Rim Tim Tagi Dim», українське журі оцінило виступ виконавця в 10 балів.

Читайте також: «Врахуємо самих себе»: Jerry Heil та alyona alyona про зміни в номері на Євробаченні-2024

До складу українського журі Dora 2024 увійшли: музична продюсерка Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023 Світлана Тарабарова (TARABAROVA), виконавчий продюсер Радіо Промінь Максим Яковенко та голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська, яка, крім того, виступила речницею та оголосила бали учасникам конкурсу.

«Вчорашнє 24 лютого було темним днем для України це була друга річниця повномасштабної війни проти нашої країни. Життя, свобода, цінності та єдність ще ніколи не були настільки важливими. Через безпекові ризики українське журі не змогло віддати свої бали вчора, але ми раді бути з вами та голосувати сьогодні, адже разом ми сильніші і, звісно, всі об’єднані музикою. Дякую народу Хорватії за підтримку України!»промовила Оксана Скибінська в прямому ефірі.

Окрім України до складу міжнародної панелі журі увійшли представники Німеччини, Ісландії та Італії. Національне журі Dora 2024 так само складалося з 4 окремих груп, де кожна представляла одне з найбільших міст Хорватії — Загреб, Спліт, Рієку та Осієк.

Зазначимо, що, окрім Хорватії, практику залучення міжнародного журі до вибору представника на Євробаченні впровадили щонайменше сім інших країн-учасників конкурсу, серед них: Естонія, Люксембург, Норвегія, Німеччина, Фінляндія, Швеція та Ірландія. Минулого року представники Суспільного, зокрема, голосували у складі міжнародного журі Ірландії, Норвегії та Фінляндії.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, у травні цього року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

​​За результатами жеребкування півфіналів Євробачення-2024, представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першій частині першого півфіналу, 7 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.