Євробачення-2024: Суспільне Культура покаже національні відбори 8 країн-учасниць конкурсу

Суспільне Мовлення вперше покаже фінали національних відборів на Євробачення восьми інших країн-учасниць конкурсу. Трансляції розпочнуться з середини березня і відбуватимуться щосуботи на телеканалі та сайті Суспільне Культура

Читайте також: Головний канал Литви провів 24 лютого концерт на підтримку України: зібрали понад 8 млн євро

Голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська зазначила, що до показу готуються фінальні шоу Національних відборів Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Португалії, Фінляндії, Іспанії та Італії.

«Ми цінуємо співпрацю з суспільними мовниками інших країн і вдячні фінському Yle, іспанському RTVE, литовському LRT, латвійському LTV, естонському ERR, португальському RTP, італійському Rai та німецькому NDR за можливість показати українським глядачам фінальні концерти, на яких визначаються представники їхніх країн на Євробаченні, з українським коментарем. Сподіваємося, ближче знайомство з нацвідборами інших європейських країн дозволить українцям, з одного боку, порівняти підходи до нацвідбору і виділити цікаві елементи кожного фіналу, а з іншого — ближче познайомитися з широкою палітрою актуальної музики. Тімур Мірошниченко, який коментуватиме трансляції українською, розповість максимум цікавого про учасників і переможців кожного з національних відборів. До травня українці зможуть щосуботи насолоджуватися популярною європейською музикою і, можливо, знайти серед цих учасників свого фаворита на Євробаченні в Мальме», — коментує Оксана Скибінська.

Читайте також: Команда Суспільного голосувала у складі журі хорватського Нацвідбору на Євробачення-2024

Фінал фінського нацвідбору на Євробачення, відомого як «Конкурс нової музики» (Uuden Musiikin Kilpailu або UMK), транслюватиметься з оригінальним українськомовним супроводом Галини Сергєєвої, тоді як коментатором інших семи трансляцій стане офіційний «голос» Євробачення в Україні Тімур Мірошниченко.

Зазначимо, що цьогоріч трансляція фіналу UMK на онлайн-порталі фінського суспільного мовника вдруге поспіль супроводжувалася коментуванням українською на знак поваги та підтримки народу України. 

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, у травні цього року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

​​За результатами жеребкування півфіналів Євробачення-2024, представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першій частині першого півфіналу, 7 травня

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.