Завдяки Євробаченню-2023 збільшилась кількість пошукових запитів за словом «Україна»

У 2023 році іноземці почали більше цікавитися Україною завдяки таким темам, як культура та спорт. Пожвавлення пошукової активності спричинив і Пісенний конкурс Євробачення-2023, йдеться у звіті Brand Ukraine про сприйняття України у світі у 2023.

Читайте також: Євробачення-2023 в топі пошукових запитів українців

Згідно з результатами звіту, у 2023 році спектр тем, через які іноземці дізнаються про Україну, суттєво розширився. Частка новин про воєнні дії та їхні наслідки скоротилась, натомість кількість згадок про культуру та спорт суттєво зросла. 

За словами Марії Липяцької, голови громадської організації Brand Ukraine, це свідчить про те, що наш національний бренд став багатограннішим, а отже стабільнішим у довгостроковій перспективі. Проактивне просування здобутків сучасної української культури вже сьогодні допомагає розвивати бренд України у світі. 

Серед тем, які привертали велику увагу закордонних медіа та активно обговорювались у соціальних мережах, є і Пісенний конкурс Євробачення-2023, який у травні минулого року приймала Велика Британія від імені України та за участі Суспільного Мовлення.

«Міжнародні події є потужними магнітами уваги для всього світу або певних регіонів, отже цілеспрямовано розроблені комунікаційні кампанії навколо таких подій допоможуть Україні привертати увагу до головних тем», — йдеться у звіті. 

Динаміка пошукової активності світової аудиторії за запитом «Україна» в Google, 2023 рік. Джерело: Google Trends. 

«Звіт про сприйняття України у світі» — це комплексний аналіз сприйняття України за кордоном, що базується на даних від провідних міжнародних та українських аналітично-дослідницьких компаній і містить низку практичних рекомендацій для розвитку національного бренду України та її міжнародних комунікацій. 

Звіт підготовлений громадською організацією BRAND UKRAINE за експертної підтримки та в консультаціях з МЗС України. 

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

​​За результатами жеребкування півфіналів Євробачення-2024, представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першій частині першого півфіналу, 7 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.