Організатори Євробачення-2024 оголосили про зміни в правилах конкурсу

Організатори Пісенного конкурсу Євробачення-2024 оголосили про зміну в правилах: голосування триватиме довше, а перші живі виступи представників «Великої п’ятірки» та країни-переможниці минулорічного Євробачення відтепер відбуватимуться не у фіналі, а в півфіналах конкурсу разом з іншими учасниками. 

Читайте також: Завдяки Євробаченню-2023 збільшилась кількість пошукових запитів за словом «Україна»

Представники країн «Великої п’ятірки» (Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії й Іспанії) та Швеції, як країни-переможниці Євробачення-2023, вперше виконають свої пісні наживо під час півфіналів конкурсу — у попередні роки в цей час показували лише короткі уривки з генеральних репетицій кожної з країн. Крім того, щоб побачити постановки «Великої п’ятірки» та Швеції, які одразу проходять у фінал Євробачення, глядачам не доведеться чекати інтервал-актів три додаткові виступи в кожному з півфіналів будуть проходити в перервах між виходом на сцену інших виконавців.

У півфіналах країни виступатимуть у той самий вечір, у який вони були обрані для голосування за результатами жеребкування, що відбулося у січні. У першому півфіналі, 7 травня, виступлять представники Великої Британії, Німеччини та Швеції. А ось Франція, Італія та Іспанія вийдуть на сцену 9 травня.

«Ми вважаємо, що ця зміна дає країнам “Великої п’ятірки” та країні-господарці більш справедливі умови для участі у фіналі, оскільки тепер у них є можливість виступити на сцені півфіналів “по-справжньому”. Крім того, це також і виграшна ситуація як для глядачів на арені, так і для глядачів, які дивляться вдома, оскільки вони зможуть побачити всі виступи учасників цьогорічного конкурсу наживо перед гранд-фіналом», — коментує виконавча продюсерка Євробачення-2024 Ебба Адіельссон.

Ще одним нововведенням Євробачення-2024 стане продовження часу для глядацького голосування у фіналі конкурсу воно розпочнеться безпосередньо перед виходом на сцену першого учасника. Це дозволить глядачам швидше віддати свій голос фавориту, а не чекати завершення виступів усіх конкурсантів, як це було з моменту запровадження глядацького голосування у 1997 році (за винятком 2010 та 2011 років, коли голосування також розпочиналося на початку шоу).

Шанувальники з країн, які не беруть участі в Євробаченні, тепер матимуть майже добу, щоб проголосувати за пісні, які їм сподобалися. Онлайн-голосування для «решти світу» відкриється одразу після завершення другої генеральної репетиції кожного шоу, що проходить напередодні ввечері, та триватиме до початку прямих ефірів. 

«Раніше голосування у фіналі відкривалося після того, як всі 26 учасників закінчували свої виступи. Натомість ми хочемо дати глядачам можливість долучитися до голосування з самого початку якщо ви побачили щось, що вам сподобалося, ви можете одразу ж проголосувати. Звісно, ви можете і дочекатися завершення всіх виступів наприкінці шоу, як це було в попередні роки. 

SVT (шведський суспільний мовник) має позитивний досвід такого голосування на Melodifestivalen (національний відбір Швеції на Євробачення). Крім того, є глядачі в інших частинах світу, які також хочуть проголосувати, і ми хочемо дати їм кращу можливість взяти участь у визначенні результату. Тепер їм не доведеться заводити будильник посеред ночі», — додає Ебба Адіельссон.

Зазначається, що це ще не всі зміни, які відбудуться з Євробаченням цього року — подробиці організатори обіцяють повідомити згодом.

За результатом жеребкування, яке відбулося під час зустрічі голів делегацій країн-учасниць Євробачення, представники Швеції Marcus & Martinus виступлять у фіналі Пісенного конкурсу під номером 1

Зустріч голів делегацій Євробачення — щорічний захід, який традиційно проходить у другий тиждень березня у місті-господарі конкурсу. У цьогорічному зʼїзді взяли участь представники 37 мовників-членів Європейської мовної спілки, зокрема й українське Суспільне Мовлення. 

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме.Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

​​За результатами жеребкування півфіналів Євробачення-2024, представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першій частині першого півфіналу, 7 травня.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.